Pojedine forumske sekcije su sakrivene od pogleda gostiju, pogledaj ih odmah, jednostavnim klikom na registraciju...      - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > > Registracija   

Autor Tema: [PRO DRIVING] Duplo kvacilo, Kocenje s međugasom u nižu  (Posjeta: 349 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The Boss

• Administrator
  • Aktivnost:0%
  • [-] Reputacija: 7 [+]
Dakle prvo vidimo kako se salta kad odu sinhroni ili na vozilima koji ih nemaju (stari kamioni il auti)
Drugo vidimo standardno saltanje
Trece vidimo kocenje s uporabom međugasa da poravnamo okretaje motora sa nizim stupnijem prijenosa u svrhu kocenja motorom

Jednostavnije za pogledat :

Ispaljotka.net

Offline Boris

• Administrator
  • [-] Reputacija: 6 [+]
Re: [PRO DRIVING] Duplo kvacilo, Kocenje s međugasom u nižu
« Odgovori #1 : Nedjelja 18.12.11 ; 22:57 »
palo mi je na pamet ono prebacivanje brzine baš neki dan, samo se nisam usudio napravit xD, ali nije mi palo na pamet za zimu i kočenje motorom nabit okretaje dok držim kvačilo i onda pustit, mogu si samo zamislit koliko brže koči nego kad samo pustim kvačilo bez dodavanja gasa prije. morat ću isprobat :D

Offline The Boss

• Administrator
Re: [PRO DRIVING] Duplo kvacilo, Kocenje s međugasom u nižu
« Odgovori #2 : Nedjelja 18.12.11 ; 23:26 »
pa zgodnije je za motor kad saltas s međugasom... poravnas okretaje i pustis...
kad si PRO poput mene , mozes u nizu bez kvacila, samo s međugasom...  :grin:

kad si n00b , onda dok saltas u nizu, okretaji motora padnu na 700 i onda ih pustanjem kvacila dizes na npr. 3000o/min i pritom jebes motor ukoliko ne pustas lagano... a s međugasom instantno pustas kvacilo cim okretaje poravnas...

mogu ti demonstrirat kako ja to radim u kombiju...  :grin:
« Zadnja izmjena: Ponedjeljak 19.12.11 ; 14:56 Dr. Ispaljot »

Offline The Boss

• Administrator
Odg: [PRO DRIVING] Duplo kvacilo, Kocenje s međugasom u nižu
« Odgovori #3 : Srijeda 04.01.12 ; 21:16 »
evo našao sam neki stariji video moje PRO vožnje tj. šaltanja, il kak sam nazvao - šaltanje ko automatik  :grin:

Tu vidis kak bi na NFS-u rekli - Perfect shift, iz nize u visu, kao i šaltanje u nižu s međugasom  :grin: 
Steta sto je snimano mobom i sto sam solo snimao, pa se ne cuje i ne vidi kako dajem međugas, al se vidi po okretajima, nikad ne padaju na dno  :grin:

http://tinypic.com/player.php?v=htg30m&s=7
« Zadnja izmjena: Srijeda 04.01.12 ; 21:19 Dr. Ispaljot »

Ispaljotka.net

Odg: [PRO DRIVING] Duplo kvacilo, Kocenje s međugasom u nižu
« Odgovori #3 : Srijeda 04.01.12 ; 21:16 »

Stranica je generirana za 0.239 sekundi uz 29 upita.